Lifestyle, Porady

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Sen odgrywa ważną rolę w rozwoju dzieci. Wpływa na ich wzrost, koncentrację i ogólny rozwój. Podstawą efektywnego snu jest dobrze dobrany materac. Nie powinniśmy więc oszczędzać na materacu dla dziecka. Dziecko ciągle rośnie, a jego kręgosłup wymaga odpowiedniego wsparcia. Dobrze dobrany materac będzie wspomagał proces kształtowania odpowiedniej postawy.

Przy wyborze materaca dla dziecka powinniśmy stosować się do tych samych zasad, według których dobieramy materac dla osoby dorosłej.

Materac nie może być zbyt miękki ani też zbyt twardy. Kręgosłup dziecka powinien układać się na materacu w linii prostej. Wybieranie materacy zbyt miękkich może przyczynić się do kształtowania nieodpowiedniej postawy. Warto wziąć pod uwagę, że proporcje dziecka, jego wzrost i waga zmieniają się, dlatego najlepszym wyborem będą materace o wysokiej elastyczności lub materace kieszeniowe, które dopasowują się punktowo do obciążenia.

W naszej ofercie znajdziecie linię dedykowaną dla dzieci i młodzieży. Janpol Kids – to 3 materace przeznaczone do łóżeczek – posiadające Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka i aż 5 materacy dla starszych dzieci i młodzieży o konstrukcji dopasowanej do zmieniających się potrzeb dorastającego człowieka.

Doskonała opcja dla mniejszych i większych dzieci.

Materac Atena – lateksowy materac z linii Janpol Kids przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Model składa się z pełnego lateksowego bloku o wysokości 12 cm. Razem z pikowanym pokrowcem wysokość materaca to około 14 cm – wręcz idealna dla łóżek z niską burtą i łóżek piętrowych.

Lateks jest delikatny dla skóry, ma właściwości antyalergiczne. Jest antybakteryjny, nie przyciąga kurzu, a na jego powierzchni nie rozwijają się roztocza. Ponadto specjalnie opracowany system perforacji sprawia, że materac doskonale przepuszcza powietrze. Materac nie nagrzewa się, a system wentylacji pozwala na utrzymanie wysokiej higieny snu.

Atena to doskonała opcja dla mniejszych i większych dzieci. Gęsty (70 kg/m3) i elastyczny lateks odpowiednio podtrzymuje kręgosłup dziecka niezależnie od pozycji, w której śpi. Atena jest materacem rehabilitacyjnym, a więc bezpiecznym dla Waszych dzieci, sprzedawanym z obniżoną 8 % stawką VAT. Model ten pomoże w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała, poprzez odpowiednie ustawienie kręgosłupa w czasie snu.